• Spotkanie z pieskami w grupie "Mądre Sówki"

• 23 listopada zakończyła się zbiórka darów dla zwierząt ze Schroniska na Paluchu. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w akcję! Grupa Mądre Sówki przygotowała również plakat, który dzieci przekazały do Schroniska. 24 listopada nasze przedszkole odwiedziła wolontariuszka ze Schroniska na Paluchu razem z dwoma psami Rudką i Cezarem aby odebrać zebrane dary :) Dzieci miały okazję porozmawiać o tym jak można pomagać bezdomnym zwierzętom oraz pogłaskać i wyściskać pieski, a na koniec spotkania otrzymały gry planszowe :)

• Dzień Niepodległości

• W dniu 10 listopada 2021 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym na Auli odbyła się uroczystość z okazji  Narodowego Święta  Niepodległości, w której wzieli udział uczniowie klasy V oraz przedszkolaki z grupy Tropiciele .  Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Irena Uszyńska, która powitała wszystkie zebrane dzieci, gości oraz personel szkoły i przedszkola.  Przedszkolaki z grupy VI “Tropiciele” od kilku tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Wszystkie dzieci tego dnia wyglądały odświętnie. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego  W dalszej części młodzi aktorzy prezentowali wiersze i piosenki związane ze świętem naszej ojczyzny. Słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym oraz miłości do ojczyzny.

• "Tropiciele" w Centrum Nauki Kopernik

• 5.11 grupa VI “Tropiciele” wybrała się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.

Pierwszym odwiedzanym miejscem była galeria Bzz, przeznaczona dla najmłodszych odkrywców. W galerii czekało na przedszkolaków mnóstwo atrakcji pobudzających wyobraźnię i ciekawość. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, zbadać oraz sprawdzić jak działają tajemnicze eksponaty. Wielką zabawą, ale i nauką były samodzielnie przeprowadzane eksperymenty z wodą, poznanie działania wiru wodnego, młyńskiego koła. Wycieczka była bardzo udana, a dzieci bogate we wrażenia i samodzielnie zdobytą wiedzę wróciły do przedszkola.

• Szkoła do hymnu

• W środę, 10 listopada 2021 r. o godz. 11:11 wszystkie grupy w Bajkowym Przedszkolu zaśpiewają Hymn Polski  „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączymy się jako społeczność przedszkolna we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Cyrk Pomponi

• 4 listopada nasze przedszkole odwiedził cyrk Pomponi. Artyści przedstawili wiele akrobacji cyrkowych – żonglerkę różnymi przedmiotami, magiczne sztuczki oraz tresurę i zabawy z psem. Najwięcej emocji wzbudził jednak wąż, którego dzieci mogły pogłaskać. Artyści zapraszali na scenę dzieci aby mogły spróbować swoich sił w sztukach cyrkowych. Wizyta cyrkowców wywołała wiele emocji pozostawiła miłe wrażenia.