• PODZIĘKOWANIE

• Każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie dziecka uśmiech i zadowolenie jest bezcenne. Wsparcie oraz życzliwość na rzecz Bajkowego Przedszkola to ogromna pomoc w kształtowaniu i wychowaniu  naszych dzieci.

Jesteśmy niezwykle wdzięczni kierownictwu firmy SCOOD sp. z o.o., ul. Dawidowska 10 w Zamieniu oraz Panu Kamilowi Jędrzejewskiemu za tak hojny gest i prezent w postaci 15 szt. hulajnóg, które posłużą nam w kampanii "Rowerowy maj".

Wicedyrektor ds. przedszkola, personel oraz dzieci

• LIST MINISTRA ZDROWIA

na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazujemy list Ministra Zdrowia dotyczący bezpłatnej profilaktycznej opieki zdrowotnej dzieci i młodzieży oraz obowiązku realizacji szczepień ochronnych zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych.

Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

• Zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania i uzdolnienia dzieci

• Szanowni Rodzice,
            w Bajkowym Przedszkolu rozpoczeły się już kolejne bezpłatne zajęcia rozwijające uzdolnienia i zainteresowania dzieci- są to judo i balet.

Poniżej znajduje się plan tych zajęć dla poszczególnych grup:

Judo, co  wtorek:

11:30-11:55- grupa V Sprytne liski

11:55-12:15- grupa Smerfy

12:15-12:35- grupa Krasnale

12:35-12:55- grupa Tygryski

12:55-13:15- grupa Mądre Sowy

13:15- 13:40- grupa Smyki

13:40-14:05- grupa Bystrzaki

14:05-14:30- grupa Tropiciele

Balet, co piatek będzie się odbywał od godz. 14:00-17:00; szczegółowy plan tych zajęć podamy po dokładnym ustaleniu z nauczycielami grup.

• Rekrutacja-opublikowanie list

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji 8 kwietnia 2022 r. w Bajkowym Przedszkolu zostały wywieszone listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych na tablicy znajdującej się w holu wejściowym po lewej stronie.

Informacja o zakwalifikowaniu/niezakwalifikowaniu kandydata będzie również dostępna dla rodziców w systemie rekrutacyjnym, po zalogowaniu się na koncie dziecka.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia, w terminie od 8 do 20 kwietnia br. (do godz. 16.00), potwierdzają wolę zapisu dziecka do przedszkola, do którego dziecko zostało zakwalifikowane.

Niepotwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola  jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca.

• Informacja o zajęciach

• Szanowni Rodzice,

Odnośnie zajęć organizowanych w ramach podstawy programowej  oraz w ramach pobytu dziecka w przedszkolu, uprzejmie informuję, iż: Przedszkola w Gminie Raszyn wystąpiły o finansowanie dla wszystkich dzieci następujących zajęć: judo i balet. Gmina Raszyn obecnie przeprowadza zapytanie ofertowe. Jak tylko postępowanie zakończy się i firma organizująca zajęcia zostanie wybrana, poinformujemy o terminie rozpoczęcia tych zajęć (zajęcia rytmiki i tańca pozostają bez zmian).

Dla przypomnienia zajęcia w ramach podstawy programowej i w ramach pobytu dzieci w przedszkolu są bezpłatne, czym innym są zajęcia dodatkowe, organizowane poza podstawa programowa i poza pobytem - tu zajęcia są płatne.

• Teatr Kalejdoskop

• W dniu 7 kwietnia o godz. 10:45 w naszym przedszkolu w Auli odbędzie się przedstawienie pt.: PIĄTA STRONA ŚWIATA CZYLI EKOLUDEK

Treść: Pewnej nocy na naszej planecie pojawia się niezwykły gość. Nie wie dokładnie kim jest ani skąd przybywa, wie natomiast, że jego rolą jest zmiana światów na lepsze. Na Ziemi poznaje nowych przyjaciółkę Kurę domową, pana Chrząkałę- Prosiaczka, kotkę Zoi oraz eleganckiego Bociana. Przybysz uczy się od nich zasad związanych z ochroną przyrody(segregacją śmieci, oszczędzaniem wody, jedzenia, prądu), higieną, bezpieczeństwem w lesie i na drodze. Sam również dzieli się swoją wiedzą i emocjami. Bajka zawiera wiele wesołych piosenek oraz elementów interakcji z dziećmi.

• Szkarlatyna

w naszej placówce pojawiły się przypadki szkarlatyny i anginy.

Szkarlatyna jest chorobą zakaźną przenoszoną drogą kropelkową.

Prosimy o obserwację dzieci w domu i zwrócenie szczególnej uwagi na symptomy i objawy tej choroby:

• Pierwsze objawy szkarlatyny pojawiają się nagle i są bardzo podobne do symptomów anginy.
            • Dziecko bardzo gorączkuje, temperatura może dochodzić do 40ºC.
            • Jednocześnie zaczyna boleć gardło, migdałki stają się zaczerwienione, a na języku pojawia się biały nalot. Dziecko często narzeka na ból głowy, a czasami dochodzi do wymiotów.
            • Po kilku godzinach od wystąpienia gorączki na ciele zaczynają się pojawiać czerwone, malutkie kropeczki wysypki, która w szybkim tempie zaczyna obejmować prawie całe ciało malucha,
            • Na twarzy pojawia się zaczerwienienie na policzkach i na czole oraz charakterystyczny białawy trójkąt wokół ust i nosa.
            • Już przy pierwszych objawach rodzice natychmiast muszą zgłosić się do lekarza, który przepisze antybiotyk. Kuracja trwa najczęściej 10-14 dni i nigdy nie należy jej wcześniej przerywać, nawet w przypadku szybkiego ustąpienia objawów. Dziecko przez ten czas pozostaje w domu. Trzeba pamiętać o możliwych powikłaniach po szkarlatynie, więc konieczna okazuje się też wizyta kontrolna po skończonej terapii.
          • Wycieczka do Teatru Kamienica

• WYCIECZKA DO TEATRU KAMIENICA

W dniu 28 marca grupa Smyki odwiedziła warszawski Teatr Kamienica, by wraz z Jasiem i Małgosią wyruszyć w leśną podróż. Jaś i Małgosia zabiorą młodych widzów do tajemniczego lasu, w którym odkryją smakowitą chatkę z pierników i jej przebiegłą właścicielkę – Babę Jagę. Leśna przygoda z Jasiem i Małgosią nauczy młodych widzów jak przezwyciężyć własne strachy i przekona, że zawsze warto wierzyć w siebie. W nagrodę za aktywny udział w leśnej wyprawie, Jaś i Małgosia odkryją przed dziećmi tajniki magicznych efektów teatralnych.