• PODZIĘKOWANIE

• 26.05.2022
      • Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców za pomoc w organizacji Festynu Rodzinnego. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie i wsparli rzeczowo naszą uroczystość.
         Dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy materialnie, rzeczowo lub organizacyjnie wsparli to duże przedsięwzięcie. Bez Państwa zaangażowania,  zorganizowanie Festynu z tyloma atrakcjami nie byłoby możliwe.
        Dziękuję moim pracownikom Bajkowego Przedszkola – zarówno nauczycielom, jak i obsłudze – za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Państwa pomysłowość i wsparcie oraz ciężka praca pozwoliły stworzyć niepowtarzalną atmosferę w czasie tego Festynu.

Ogromnie Państwu za to dziękuję.
        Wicedyrektor ds.przedszkola

• Wycieczka na łąkę

• 21.05.2022
      • W dniu 13.05,. 2022 r. grupa Tropicieli i Bystrzaków wybrała  się na pobliską łąkę w celu obserwacji przyrody i najbliższej okolicy, która zmieniła się  wraz z nadchodzącą wiosną. Dzieci wspaniałe się bawiły obserwując, co piszczy w trawie przez lupy oraz lornetki. Oprócz obserwacji, dzieci rywalizowały między sobą biorąc udział w  zawodach. ​​​​​​​

• PROJEKT „WIOSENNA ŁĄKA”

•

W maju, nauczycielki wraz dziećmi z grupy Krasnale realizowały projekt edukacyjny „Łąka wiosną”. Dzieci poznały rośliny, owady oraz zwierzęta, które można spotkać na wiosennej łące. Przy pomocy lup szukały i obserwowały rośliny oraz owady ją zamieszkujące. Podczas zbierania kwiatów dzieci przysłuchiwały się odgłosom ptaków oraz odgadywały ich nazwy. Śpiew ptaków umilał dzieciom czas podczas zaplatania wianków. Z uzbieranych wspólnie kwiatów i ziół, dzieci wykonały makietę przedstawiającą łąkę w Sali przedszkolnej. Dzieci poznały pracę pszczelarza oraz spotkały się z pielęgniarką, która opowiedziała dzieciom, jak należy postępować w przypadku ukąszenia przez owady. Wspólnie w grupie dzieci za pomocą farb wymyśliły opowiadanie, przenosząc jego treść na kartkę papieru

• TEATR KALEJDOSKOP "Magiczny sklepik"

• 21.05.2022
      • W DNIU 23 MAJA O GODZ.10:45 W NASZEJ PLACÓWCE ODBĘDZIE SIĘ TEATRZYK pt. "MAGICZNY SKLEPIK"

Do magicznego sklepiku prowadzonego przez słynną czarodziejkę, od dawna już nikt nie zagląda. Nikt już nie wierzy w magię, nie czyta starych bajek… Nawet dzieci wolą oglądać japońskie kreskówki i spędzać czas przy komputerach. Dlatego Kraina Baśni powoli odchodzi w niebyt. „Czas poszukać innej pracy” -mówią czarodzieje. A przecież potrzeba tak niewiele: wystarczy, że jedna mała dziewczynka, która codzienne przystaje przed wystawą sklepiku, zdecyduje się wejść do środka. Wtedy na pewno zechce pomóc i nie bacząc na niebezpieczeństwa, wyruszy na poszukiwanie starej Księgi Baśni. Spotka po drodze wielu bajkowych bohaterów, rozwiąże trudne zagadki, odnajdzie zagubione i porzucone przez ludzi nieszczęśliwe zwierzęta… Potrzeba tak niewiele – aby jedna mała dziewczynka podążyła za swoimi marzeniami.