• Spotkanie z P. Tomaszem Elbanowskim

     • W czwartek, 1 grudnia, gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Tomasza Elbanowskiego. Pan Tomasz Elbanowski jest tatą wychowanków naszej placówki, ale wczoraj zawitał do nas również w innej roli – jako autor wierszy i edukacyjnych książek dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Nasz gość odwiedził przedszkolaki z Tropicieli, Bystrzaków, Smyków i Sprytnych Lisków. Opowiedział o procesie powstawania książki, poczynając od pomysłu, a kończąc na tym, w jaki sposób książka trafia do rąk dziecka. Tematyka spotkania wynikała z realizacji podstawy programowej, a także z okazji udziału naszego przedszkola w Priorytecie 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
      Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi za wizytę.

     • Spotkanie z Panem Tomaszem Elbanowskim - autorem książek

     • W dniach 1 i 2 grudnia, o godzinie 9:00,  w grupach V, VI, VII i VIII odbędą się spotkania z autorem książek dla dzieci Panem Tomaszem Elbanowskim.

      Istnieje możliwość zakupu książek znajdujących się na stronie:https://wierszykidonauki.pl/. Wybrane przez Państwa tytuły książek proszę zgłaszać do nauczycieli grup, zostaną one dostarczone przez Pana Tomasza w dniu spotkania. 

      Cena książek zakupionych w Przedszkolu wynosi 30 złotych.

     • SPOTKANIE Z AUTOREM

     • Dzisiaj o godz. 11.30 dzieci z naszego przedszkola będą gościć pana Marka Michalaka,  pisarza, wychowawcę, nauczyciela akademickiego, działacza społecznego, Rzecznika Praw Dziecka (2008-2018), Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, Kawalera Orderu Uśmiechu.

      Pan Marek Michalak jest autorem wielu publikacji na temat praw i wychowania dziecka, zdecydowanym zwolennikiem wychowania bez przemocy oraz rozwiązań prawnych zabezpieczających prawa dzieci. Dla nas, społeczności Bajkowego Przedszkola, Pan Marek Michalak to przede wszystkim tata Julii i Miłosza oraz autor „Opowieści o tym, co w życiu ważne”. I właśnie o tej książce pan Marek Michalak będzie rozmawiał z naszymi przedszkolakami. Ta pięknie ilustrowana publikacja przeznaczona jest dla młodych czytelników. To zapis dialogu rodzeństwa, Julii i Miłosza. Dzieci opowiadają o swoim codziennym, szkolnym i rodzinnym życiu, dyskutują i nierzadko spierają się, poruszając tematy trudne i ważne, takie jak odwaga, miłość, empatia, szacunek, tolerancja, własne zdanie, patriotyzm.

      Chcemy też podkreślić, że spotkanie jest dofinansowane z dotacji, którą otrzymało nasze przedszkole w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” .

      Po spotkaniu autorskim dzieci mogą dostać autograf pisarza, dlatego prosimy o przyniesienie książki w tym dniu do przedszkola.

        „Opowieści o tym, co w życiu ważne” wciąż można kupić  u wychowawcy w grupie przedszkolnej. Cena wynosi 25 zł.

     • TEATR GARGULEC

     •  

      Przyjazd aktorów: 8 listopada 2022 r.
      o godzinie  11:30

      ze spektaklem:  „Kosmiczna przygoda”

      Nazwa placówki:  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ładach Bajkowe Przedszkole

     • Konsultacje logopedyczne

     • Zapisy na konsultacje logopedyczne z logopedą Jolantą Adamską dla Rodziców dzieci z grup 3, 4, 5, 6, 7 i 8.

      Zapraszamy Rodziców do zapisywania się na konsultacje logopedyczne w czwartek 3 listopada oraz w czwartek 10 listopada w godz. 12.20 -17.00.

      Konsultacje odbędą się na terenie przedszkola w holu obok gabinetu Pani Wicedyrektor.

      Prosimy o wpisywanie imienia dziecka wraz z pierwszą literą nazwiska oraz nazwą grupy na liście wywieszonej na tablicy ogłoszeń w holu obok wejścia do przedszkola.

      W tym dniu nie będzie zajęć logopedycznych.

     • ZAPLANOWANE UROCZYSTOŚCI I SPOTKANIA  DLA DZIECI W LISTOPADZIE 2022 R.

     •  

      • 08. LISTOPADA 2022 R., GODZ. 11:30  TEATR GARGULEC z teatrzykiem pt.: „KOSMICZNA PRZYGODA”.
      • 14 LISTOPADA 2022 R. GODZ. 11:30 Spotkanie z autorem książeczki „OPOWIEŚCI O TYM, CO W ŻYCIU WAŻNE”  Panem MARKIEM MICHALAKIEM.
      • 15 i 18 LISTOPADA 2022 R. FOTOGRAF W PRZEDSZKOLU- SESJA ŚWIATECZNO-PRZEDSZKOLNA z podziałem na grupy w poszczególnymch dniach.
      • 16 LISTOPADA 2022 R. GRUPA TROPICIELE I BYSTRZAKI  WYCIECZKA DO OGRODU BOTANICZNEGO W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH.
      • 29 LISTOPAD 2022 R. PLANETARIUM MOBILNE dla wszystkich dzieci. ZAPROPONOWANE FILMY: „ŻYCIE DRZEW”, „ZACZAROWANY GLOBUS”.
      • 30 LISTOPADA 2022 R. KONCERT PAPAJ KIDS PT. „MUZYCZNA MAPA POLSKI”, GODZ. 12:30

      Niektóre terminy moga ulec zmianie, o czym Państwa poinformujemy.

     • Koncert muzyczny

     • W dniu  3 października  o godz. 9:00 w Auli ZSP w Ładach odbędzie się koncert muzyczny w wykonaniu zespołu Papaja Kids dla wszystkich przedszkolaków. Temat koncertu ,,Z Papają przez muzyczny świat"- czyli koncert z muzyką świata z okazji Dnia Muzyki.
       

     • SPOTKANIE EDUKACYJNO-INFORMACYJNE

     •  W dniu 27 września 2022 roku o godz.10:00 odbędzie się spotkanie informacyjno-edukacyjne dla dzieci w naszym przedszkolu, na Auli, w sprawie programu ochrony powietrza dla stref w województwie mazowieckim,  Spotkanie to ma na celu: kształtowanie zachowań proekologicznych, informowanie o szkodliwości spalania odpadów, informowanie o skutkach zdrowotnych spalania odpadów, informowanie o działaniach, które można i należy podejmować, aby poprawić jakość powietrza.

      Spotkania informacyjno-edukacyjne  realizuje  firma  CZUPRYN PAWEŁ ZAKŁAD ANALIZ ŚRODOWISKOWYCH EKO-PRECYZJA.  Czas trwania spotkania powyżej 30 minut.

       

     • Wyprawka Przedszkolaka

     • CO PRZYNOSIMY:

      Dzieci we wszystkich grupach wiekowych przynoszą:

      • Kapcie na jasnym spodzie, łatwe do włożenia (na rzepy lub wsuwane).
      • Komplet ubrań na zmianę (z uwzględnieniem bielizny), w podpisanym woreczku z materiału.
      • Pudełko chusteczek higienicznych do nosa.
      • Paczka chusteczek nawilżanych.
      • Składka na pomoce plastyczne raz na rok - do uzgodnienia

      Dzieci z grup młodszych (3 latki) dodatkowo przynoszą:

      • Cienką kołderkę lub koc o wymiarach 160/200 cm, Mała poduszeczkę (jasiek) w poszewce,
      • Piżamkę dostosowaną do pory roku i temperatury otoczenia,
      • Worek na pościel o wymiarach 70/80 cm ( może to być poszewka z dużej poduszki),
      • Dla dzieci najmłodszych można dostarczyć śliniaczki (jeśli jest taka potrzeba),
      • Pościel zabierana jest przez rodziców raz w tygodniu do prania, w sytuacji zamoczenia pościeli przez dziecko na bieżąco.

      Chętne dzieci 6-letnie „Zerówkowe” dodatkowo przynoszą:

      • Podpisany piórnik z wyposażeniem: kredki ołówkowe, 2 ołówki, gumka do ścierania, temperówka, nożyczki do papieru, klej w sztyfcie,
      • Teczka kartonowa z gumką lub wiązana formatu A4(podpisana)
        
     • JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO ROLI PRZEDSZKOLAKA?

     •  

      Kilka podpowiedzi…

      Drogi Rodzicu staraj się jak najwięcej opowiedzieć swojemu dziecku o przedszkolu. Dziecko powinno wiedzieć, że będzie się tam mogło bawić z kolegami i koleżankami, rysować, oraz że czekają tam na niego zabawki i przede wszystkim miłe Panie, które będą się nim opiekować, kiedy wy będziecie w pracy.

      PAMIĘTAJ! Dziecko musi wiedzieć, jak wygląda przedszkole – dlatego wybierz się na spacer i pokaż dziecku, gdzie będzie chodzić do przedszkola.

      WYPRAWKA – postaraj się wspólnie z dzieckiem wybrać na zakupy i pozwól, aby to ono wybrało kapcie lub worek.

      SAMOOBSŁUGA – to bardzo ważne by przed zapisaniem dziecka do przedszkola nauczyć go takich czynności samoobsługowych jak: ubieranie i rozbieranie się, samodzielne jedzenie, mycie rąk czy korzystanie z toalety. Panie w przedszkolu oczywiście pomogą twojemu dziecku, ale na pewno maluch będzie czuł się bardziej komfortowo, gdy opanuje w domu te najprostsze czynności.

      NIE MARTW SIĘ! Jeżeli po raz pierwszy twoje dziecko idzie do przedszkole, nie zamartwiaj się z tego powodu, dziecko szybko wyczuje to i będzie negatywnie nastawione do nowego etapu swego życia. Dodatkowo niekorzystnie wpłynie na niego usłyszane z twoich ust zdanie „Co to będzie… jak ty sobie dasz radę… nie umiesz tego…”.

      NIE STRASZ! Pamiętaj nigdy nie strasz dziecka przedszkolem, tym co go może tam spotkać oraz Paniami pracującymi w przedszkolu.

       

      PIERWSZY DZIEŃ!

      Jak należy się przygotować do pierwszego dnia w przedszkolu, najważniejsze wszystko co będzie potrzebowało wasze dziecko wspólnie przygotujcie dzień wcześniej, by rano nie robić niepotrzebnego zamieszania. Dodatkowo poniżej znajdziecie kilka rad.

       

      W tym dniu każdy rodzic powinien ze sobą zabrać:

      przede wszystkim uśmiech na twarzy,

      równie ważny jest spokój i cierpliwość,

      zaufanie do nauczycielek i całego personelu,

      NAJWAŻNIEJSZE! 100% pewności, że dziecko sobie poradzi !
       

       

      PIERWSZE DNI…

      O czym powinien pamiętać rodzic w pierwszym tygodniu…

      PAMIĘTAJ! Nie przeciągaj pożegnania w szatni, przed salą, im krócej będzie to trwało tym będzie lepiej dla ciebie i dla dziecka, zatem pomóż się dziecku rozebrać, pocałuj je na „do widzenia” i wyjdź.

      BARDZO WAŻNE! Nie zabieraj dziecka do domu kiedy płacze przy rozstaniu – jeśli zrobisz to choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić i następnego dnia znów będzie płakało by zabrać je do domu. Panie w przedszkolu robią wszytko co w ich mocy, aby pobyt dziecka w przedszkolu był przyjemnością, a nie przymusem.

      PAMIĘTAJ NIE PRZEKUPUJ! Nie obiecuj dziecku– jeśli pójdziesz do przedszkola, dostaniesz prezent. Po wyjściu z przedszkola, możesz dać mu słodki drobiazg, ale nie może to być przekupywanie dziecka.

      ZWRÓĆ UWAGĘ NA TO CO MÓWISZ! Drogi rodzicu kontroluj swoje wypowiedzi to bardzo ważne: zamiast „już możemy iść do domu”, powiedz „teraz idziemy do domu”. Niby niewielka różnica, a dla dziecka wiele to zmienia. Ponieważ dziecko nie powinno czuć, że przebywanie w przedszkolu jest sytuacją przymusową, ma się tu bowiem dobrze bawić.

      NIE WYMUSZAJ! Nie wymuszaj na dziecku, aby od razu opowiadało, co wydarzyło się w przedszkolu, także i ono musi sobie to wszystko w głowie poukładać. Jeśli będzie gotowe –samo chętnie ci opowie.

      DOTRZYMUJ OBIETNIC! Gdy powiesz dziecku, że przyjdziesz po niego o określonej porze to zawsze dotrzymuj słowa.

      GARDEROBA! Ubieraj swoje dziecko w wygodne spodnie i bluzki, które z łatwością będzie mógł sam rozebrać i ubrać. To ważne np. podczas korzystania z toalety oraz przygotowywania się do poobiedniego odpoczynku.

      OBUWIE! Jeżeli twoje dziecko nie umie wiązać sznurówek zakup mu buty na rzepy, przy dużej grupie Pani będzie ciężko przed każdym wyjściem wiązać buty wszystkim przedszkolakom.

      WAŻNE!  Jeżeli dziecko jest bardziej przywiązane do mamy będzie lepiej jak w pierwszych dniach do przedszkola waszą pociechę będzie odprowadzać tata, babcia lub dziadek.

       

       

      POZDRAWIAJĄ PRACOWNICY BAJKOWEGO PRZEDSZKOLA W ŁADACH:)

       

       

     • Przedstawienie cyrkowe

     • W dniu 26.07.2022r. (wtorek) o godzinie 10:00 w Przedszkolu odbędzie się Przedstawienie cyrkowe w wykonaniu Artystów Agencji Cyrkowej.

     • Teatr Czarodziej

     • Teatr Czarodziej zaprasza na przedstawienie "Śpiąca Królewna", które odbędzie się 20 lipca 2022 r. w Auli ZSP w Ładach o godz. 10:00

      Bajka Charlesa Perrault. Zła czarownica dostaje się podstępnie na zamek i przynosi Królewnie wrzeciono. Gdy ta zaczyna prząść kłuje się i usypia na sto lat. Wraz z nią śpi cały królewski dwór. Wielu rycerzy próbuje obudzić Królewnę ale przeszkadza im zła wróżka oraz smok. Jednak pewnego razy przybywa Książę Romisław. Udaje mu się pokonać czary wróżki, przepędzić smoka i obudzić piękną Królewnę oraz cały dwór. Król w dowód wdzięczności, oddaje mu córkę za żonę i żyją długo i szczęśliwie.

     • Kucyki w Przedszkolu

     • W dniu 22 czerwca od godz.9:30 dzieci z grupy I Krasnale, II Smerfy, III Tygryski, IV Mądre Sowy oraz
      w dniu 23 czerwca od godz. 10:00 dzieci grupy V Sprytne Liski, VI Tropiciele, VII Smyki, VIII Bystrzaki będą miały możliwość przejechania się bryczką zaprzeżoną w kucyki powożoną przez Pana Piotra Ochmana ze stadniny Champions Horses na placu parkingowym przed Kościołem św. Mateusza w Dawidach Bankowych.

  • Kontakty

   • Bajkowe Przedszkole
   • sekretariat@bajkowe.raszyn.pl
   • 22 353 98 90
   • Dawidy Bankowe, ul. Długa 49, 05-090 Raszyn Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych