• Głosujmy!

• 17.05.2023
        • Szanowni Państwo, uprzejmie prosimy o głosowanie na projekt "Mazowiecki festiwal nad Raszynką". Głosy Państwa mogą zadecydować czy Gmina Raszyn otrzyma dofinansowanie na zorganizowanie barwnego festiwalu adresowanego do wszystkich mieszkańców naszej gminy.

• 11.05.2023
        • Konkurs plastyczny „Lubimy czytać o zwierzętach”

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym promującym czytelnictwo.

Prosimy  o wykonanie na kartce formatu A4 lub A3 techniką dowolną kolorowej pracy plastycznej, będącej ilustracją literackiej przygody bohatera zwierzęcego.

Uwaga! Prosimy, aby praca była wykonana w formie historyjki obrazkowej. Kartka powinna być podzielona na 2, 3 lub 4 pola,  tak aby było widoczne następstwo zdarzeń.

Dla wszystkich dzieci, które wezmą udział w konkursie, zostaną zakupione atrakcyjne nagrody. Najciekawsze pomysły zostaną wyróżnione dodatkowo. Prace prosimy przynosić do 25 maja. Zostaną umieszczone na wystawie przy wejściu do budynku przedszkola.

• Piknik z historią

• 28.04.2023

Stowarzyszenie Projekt Raszyn 1809, Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie oraz Instytut Technologiczno-Przyrodniczy w Falentach zapraszają na historyczny piknik rodzinny „Żywa historia pod Raszynem”. Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest książę Józef Poniatowski (1763-1813), który obchodzi w tym roku okrągłe, 260. urodziny!

Impreza odbędzie się 29 kwietnia (sobota) w parku pałacowym Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach (Aleja Hrabska 3).

Atrakcje podczas wydarzenia:

12.30 II bieg „Złotych Pszczół” dla dzieci 5-13 lat [link do  zapisów: https://forms.gle/5Tri5wZ1RrUBUAsm7]