• Spotkanie z Panem Tomaszem Elbanowskim - autorem książek

• W dniach 1 i 2 grudnia, o godzinie 9:00,  w grupach V, VI, VII i VIII odbędą się spotkania z autorem książek dla dzieci Panem Tomaszem Elbanowskim.

Istnieje możliwość zakupu książek znajdujących się na stronie:https://wierszykidonauki.pl/. Wybrane przez Państwa tytuły książek proszę zgłaszać do nauczycieli grup, zostaną one dostarczone przez Pana Tomasza w dniu spotkania.

Cena książek zakupionych w Przedszkolu wynosi 30 złotych.

• SPOTKANIE Z AUTOREM

• Dzisiaj o godz. 11.30 dzieci z naszego przedszkola będą gościć pana Marka Michalaka,  pisarza, wychowawcę, nauczyciela akademickiego, działacza społecznego, Rzecznika Praw Dziecka (2008-2018), Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, Kawalera Orderu Uśmiechu.

Pan Marek Michalak jest autorem wielu publikacji na temat praw i wychowania dziecka, zdecydowanym zwolennikiem wychowania bez przemocy oraz rozwiązań prawnych zabezpieczających prawa dzieci. Dla nas, społeczności Bajkowego Przedszkola, Pan Marek Michalak to przede wszystkim tata Julii i Miłosza oraz autor „Opowieści o tym, co w życiu ważne”. I właśnie o tej książce pan Marek Michalak będzie rozmawiał z naszymi przedszkolakami. Ta pięknie ilustrowana publikacja przeznaczona jest dla młodych czytelników. To zapis dialogu rodzeństwa, Julii i Miłosza. Dzieci opowiadają o swoim codziennym, szkolnym i rodzinnym życiu, dyskutują i nierzadko spierają się, poruszając tematy trudne i ważne, takie jak odwaga, miłość, empatia, szacunek, tolerancja, własne zdanie, patriotyzm.

Chcemy też podkreślić, że spotkanie jest dofinansowane z dotacji, którą otrzymało nasze przedszkole w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” .

Po spotkaniu autorskim dzieci mogą dostać autograf pisarza, dlatego prosimy o przyniesienie książki w tym dniu do przedszkola.

„Opowieści o tym, co w życiu ważne” wciąż można kupić  u wychowawcy w grupie przedszkolnej. Cena wynosi 25 zł.