• Kucyki w Przedszkolu

• W dniu 22 czerwca od godz.9:30 dzieci z grupy I Krasnale, II Smerfy, III Tygryski, IV Mądre Sowy oraz
            w dniu 23 czerwca od godz. 10:00 dzieci grupy V Sprytne Liski, VI Tropiciele, VII Smyki, VIII Bystrzaki będą miały możliwość przejechania się bryczką zaprzeżoną w kucyki powożoną przez Pana Piotra Ochmana ze stadniny Champions Horses na placu parkingowym przed Kościołem św. Mateusza w Dawidach Bankowych.

• Warsztaty i konsultacje logopedyczne dla Rodziców

• Zapisy na  warsztaty

oraz konsultacje logopedyczne

z logopedą Jolantą Adamską

Serdecznie zapraszamy Rodziców do udziału

w warsztatach logopedycznych „Mamo, Tato, zjedzmy lody!”.

Drodzy Państwo!

Wakacje są czasem odpoczynku, ale także czasem intensywnego rozwoju dzieci.

W czasie warsztatów będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób w wakacje w atrakcyjny sposób, w formie zabawy rozwijać ich mowę.

W drugiej części spotkania będzie można porozmawiać indywidualnie z logopedą.

Warsztaty odbędą się 20 czerwca o godz. 17.00 w sali Smerfów na parterze.

Prosimy Rodziców o  wpisywanie się na liście wywieszonej na tablicy ogłoszeń w  holu wraz z imieniem dziecka oraz pierwszą literą nazwiska i nazwą grupy.

• Konkurs plastyczny „Lubimy czytać o zwierzętach”

• Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym promującym czytelnictwo. Prosimy  o wykonanie na kartce formatu A3 pracy plastycznej, będącej ilustracją książki o zwierzętach, najlepiej polskiego autora, przedstawiającej ciekawą scenę  lub zwierzęcego bohatera.  Zachęcamy do wykonania pracy techniką mieszaną (łączącą różne techniki i materiały plastyczne, np. wydzieranie, wyklejanie, wylepianie z plasteliny, połączone z rysowaniem, malowaniem itd.) Dla wszystkich dzieci, które wezmą udział w konkursie, zostaną zakupione atrakcyjne nagrody. Najbardziej interesujące prace plastyczne zostaną nagrodzone dodatkowo. Prace oceni jury w składzie: Pani Wicedyrektor Z. Witkowska, Jolanta Adamska oraz Ewelina Pawlikowska.  Prace prosimy przynosić do 21 czerwca. Zostaną umieszczone na wystawie przy wejściu do budynku przedszkola. Rozstrzygnięcie konkursu 22 czerwca.

• Zajęcia adaptacyjne

Serdecznie zapraszamy dzieci nowo przyjęte do Bajkowego Przedszkola wraz z rodzicami na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się w dniach 28 i 29 czerwca 2022 r. (wtorek i środa) w godzinach 17:00 – 19:00. Będzie to doskonała okazja, by poznać nowe środowisko: przedszkolne sale, plac zabaw, kolegów, nauczycieli i personel obsługowy.

Rodziców pragniemy zapoznać z ofertą edukacyjno-opiekuńczą przedszkola, jego koncepcją i organizacją pracy. W związku z tym, w czwartek 30 czerwca 2022 r. o godzinie 17:00. zapraszamy Państwa na zebranie informacyjne.

Wicedyrektor ds. przedszkola

• REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

w zwiazku z brakiem miejsc dla dzieci w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ładach Bajkowe Przedszkole nie będzie POSTĘPOWANIA UZUPEŁNIAJĄCEGO DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2022/2023.

Wicedyrektor ds. przedszkola

• Wycieczka wąskotorówką

• W dniu 2 czerwca, z okazji Dnia Dziecka wszystkie grupy wybrały się na wycieczkę wąskotorówką. Dzieci miały okazję przejechać się zabytkowym pociągiem i z zainteresowaniem obserwowały przesuwające się za oknem krajobrazy. Podróz umilał nam Pan Konduktor interesujacymi opowieściami. Przerwą w podróży mieliśmy na uroczej polance w Runowie, gdzie dzieci z grup Liski, Tropiciele, Smyki i Bystrzaki uczestniczyły w Lekcji z Tuwimem oraz wędrowały Ścieżką Edukacyjną po lesie. Młodsze grupy w tym czasie uczestniczyły w zabawach ruchowych z wykorzystaniem sprzętu sportowego na polanie. Kolejną atrakcją był piknik i pieczone kiełbaski prosto z ogniska. Po godzinie 14;00 wszystkie dzieci zmęczone, ale zadowolone i szczęśliwe powróciły do Przedszkola.